Selasa, 08 Maret 2016

Każde ploty z plastiku są nieodł��cznym składnikiem każdej posiadłości.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. Żeby można się było przedostać na teren osobistej posiadłości potrzebna jest furtka oraz brama wjazdowa.
Niewątpliwie bramy a także furty ogrodzeniowe winny być porządnie skonstruowane jako ze narażone są na o wiele większe obciążenie niż pozostała cześć sztachety z Winylu na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa. W związku z tym jakie winny być furtki a także bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle duża by zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka winna również umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się że furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe z reguły są powieszone nad murkiem bramka powinna znajdować się troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby ogrodzenie z Winylu na ogrodzenie i furtkę ze sztachet było równej wielkości.

Przy wyborze sztachetki z PCV na plot i furtkę sztachetowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna czy tez rozwierana. Aby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się wziąć pod uwagę fakt iż plotki z plastiku przy bramie powinno być na tyle długie by cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują powierzchni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, jednakże przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furta ma być zrobiona. Te 2 moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani konturem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ogrodzenia z plastiku na plot i bramkę ogrodzeniowa prezentowało się jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do zapełnienia bramy lub furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar