Kamis, 16 Februari 2017

Stabile, mocne ogrodzenia jednoznacznie kojarzą się z betonem, ale w rzeczywistości mogą być z różnych innych materiałów

Ogrodzenia betonowe jak również ogrodzenia murowane można uznać za masywne. Ogrodzenia można wykonać z cegły lub wykonać je z kamienia.

Ogrodzenia tego typu posiadają dużą wagę, a więc powinno ono być postawione na fundamentach. Wówczas takie ogrodzenie będzie niewątpliwie bardziej stabilne i to nam daje gwarancję, że przy silnych wiatrach ogrodzenie zbudowane na fundamencie nie przechyli się ani też nie wywróci. Ogrodzenia murowane powinny być uprzednio zaprojektowane i dobrze by było gdyby posiadały swój osobny projekt.
Ogrodzenie murowane może tworzyć w całości mur ogrodzeniowy lub może być jedynie częścią całego ogrodzenia. Jeśli jedynie wykonamy podmurówkę i wstawimy słupki ogrodzeniowe, to możemy przymocować do nich przęsła. Najczęściej przęsła ogrodzeniowe pozostawia się ażurowe. Takie przęsło można wypełnić już w zależności od gustu, bowiem mamy na rynku dostępne sztachety z drewna, przęsła metalowe lub sztachety plastikowe.

Jeśli chodzi o ogrodzenia masywne, to możemy wyróżnić następujące typy:
  • Ogrodzenia betonowe wylewane
  • Ogrodzenia betonowe
  • Ogrodzenia murowane z cegieł
  • Ogrodzenia murowane z kamienia

Tidak ada komentar:

Posting Komentar